Jak to funguje

Na stránkách Finanční správy (etrzby.cz) je pěkný obrázek s popisem jak vlastní operace tisk účtenek probíhá. Domnívám se, že tyto návody jsou jsou pro normálního podnikatele zcela zbytečné a dost často matoucí.

sp-projekt_e-trzby-o_projektu-jak_to_funguje_1

Daný problém EET pro normálního člověka lze popsat následovně
 1. podnikatel prodá zboží
 2. podnikatel vytiskne účtenku
 3. zákazník obdrží účtenku
 4. to je vše

To že počítač nějakým způsobem se spojí/nespojí pomocí internetu s nějakým úřadem, který zašle nějaká zašifrovaná data, která se vytisknou na danou účtenku, to musí řešit program, který si zakoupíte a budete používat pro tento účel.

Mohlo by se vám líbit...

4 komentářů

 1. Martina Lochmanová napsal:

  Dobrý den,prosím o odpověď. Provozuji malé pekařství a při rozvozu můj zaměstnanec/řidič/ inkasuje peníze od obchodníků v hotovosti/daň.doklady,faktury/. Chci se zeptat,jestli je možné vytisknout účtenky před rozvozem pečiva a odeslat na fin.zprávu až po příjezdu zpět na firmu? dekuji,s pozdravem Lochmanová.

  • eet kopr software napsal:

   Dobrý den,
   na každém školení o EET se řeší podobné problémy.
   Ano, účtenku můžete vystavit a vytisknout předem (i několik dní předem) ale i s příslušnými kódy (FIK, BKP) a při rozvozu a inkasování peněz účtenky rozdat kupujícím.
   V žádném případě nelze účtenky vytisknou a následně zasílat provádět dotisk účtene s kódy FS.
   Princip EET je ten, že jakmile inkasuji peníze, musím mít kódy z FS.
   Děkuji za dotaz
   Pavel Židek

 2. Miroslav Marek napsal:

  Dobrý den,
  prosím o informaci jakým způsobem lze rozdělit stvrzenku na zaslání dat jestliže bude obsahovat údaje , kterých se netýká EET. Například prodej maloobchoní a provedené služby.

  • eet kopr software napsal:

   Dobrý den,
   stvrzenku tímto způsobem nelze rozdělit a ani netuším proč to potřebujete. Jestliže podnikáte bez nějakých kliček a zatáček, tak je Vám jedno, jakou částku zašlete k evidenci. Zákon říká, že zasílat můžete i částky, které do EET nespadají.
   Pavel Židek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *