Technické a programové vybavení pro EET

Náklady na vybavení pro EET vaší provozovny se mohou lišit od velikosti a charakteru podnikání. Je docela možné, že pro vaše podnikání stačí současné technické vybavení a dokoupíte jenom program, který elektronickou evidenci tržeb zprostředkuje. Naše řešení je pro malé a střední firmy, které nemají potřebu investovat mnohatisícové částky na novou technologii.

Co potřebuji

  1. technické řešení … přístroj na evidenci tržeb, což v našem případě stačí obyčejný počítač s Windows 7, 8, nebo 10.
  2. programové vybavení … program EETwin
  3. tisk účtenek … je zde několik možností jak a čím tisknout … ve spojení s programem JUKwin stačí Vaše jakákoliv stávající tiskárna, při práci sólo programu EETwin (EXTERNÍ režim) je třeba dokoupit tiskárnu na 80 mm papír.
  4. internetové spojení … slouží pro kontakt s Finanční správou.

Pokladní tiskárna EPSON TM-T20IItm20

Tisk v programu EETwin jsme testovali na tiskárně EPSON TM-T20II. Tato tiskárna je k počítači připojena USB kabelem.
Jedná se o cenově výhodnou tiskárnu, která je bezproblémová a úplně blbovzdorná. Je třeba pouze do počítače nainstalovat z CD ovladače a tisk může začít. Při nákupu této tiskárny si kupte i náhradní speciální termopapír 80mm.
Cena tiskárny je přibližně 3700 Kč, cena papíru asi 40 Kč/ruličku.

Pokladní tiskárna Xprinter XP-Q260-NL USBxprinter-xp

Další tiskárna vhodná pro EET s USB portem. Tisk je pouze na 80 mm papír s řezačkou papíru. Ovladače jsou na CD.
Cena je 2999 Kč.

Samozřejmě existují podobné tiskárny, ale s Bluetooth spojením s počítačem nebo tabletem. Zde bych velice pozorně četl recenze na tenhle typ tiskárny, protože ne všechno tiskne, když to má tisknout.

tablet-notebookPočítač

Jestliže máte počítač s operačním systémem Windows 7/8/8.1/10, můžete program EETwin plně používat. Nepotřebujete nějakou speciální techniku (chytrý telefon nebo chytrý tablet), stačí obyčejný hloupý notebook.

Jestliže vlastníte notebook nebo tablet s dotykovou obrazovkou, program EETwin Vám jednoduchým způsobem umožní vybírat nabízené zboží, výrobky nebo služby. Po potvrzení účtenky provedete následný tisk dokladu s již příslušnými kódy.

Program EETwin

Program, který jsme pro Vás vyvinuli, vizuálně na monitoru pracuje jak v režimu na šířku (na ležato), tak i na výšku (na stojato). Objednávkový systém je výhodný pro rychlý výběr nabízených položek (zboží, výrobků a služeb) a následný tisk účtenky dle nových podmínek EET.

Program respektuje i nedostupnost internetového spojení a umožňuje dodatečné odeslání dat na Finanční správu. Program samozřejmě dovede data zaúčtovat do programu JUKwin dle zvolených parametrů. Zaúčtování dat do jiných účetních programů není problém, protože data jsou uložena v XML formátu.

Internet

To bude asi největší zádrhel celé akce v EET.

  1. pevná linka … ideální stav … rychlý a bezproblémový přístup na internet.
  2. firemní WIFI … jestliže Vaše firma „vyrábí“ WIFI signál, určitě bude tato linka zabezpečená a dostatečně rychlá. Zde může být problém pouze s nějakým hluchým místem, ale o těchto problémech asi budete vědět.
  3. free WIFI … jestliže prodáváte někde, kde se napojíte na volně dostupný signál, tak zde by dvakrát neriskoval a toto spojení bych nepoužíval.
  4. spojení pomocí SIM karty … váš počítač či tablet může mít ve svých útrobách SIM kartu, která může uspokojit Vaše internetové spojení.
  5. internet není dostupný … zde data budou ukládána na počítač nebo tablet a až budete mít spojení k dispozici, program EETwin na Váš pokyn odešle příslušná data Finanční správě.